Tak sie staram cieszyć

Czym jest staranie się ? Jeżeli coś, co robimy lub czujemy nie rodzi się w nas spontanicznie , to zaczynamy się starać. Staram się być szczęśliwa , staram się być w czymś dobra itd. Może właśnie z tego wynika coś takiego jak czekanie na … tzw. dorosłe życie. Czy czekanie może dawać nam zadowolenie? Oczywiście, że tak, tylko musimy sobie uświadomić, że nasze życie jest naszym życiem i tylko my decydujemy o tym kiedy i co będzie się działo. Jak zrobić aby stać się dorosłym człowiekiem i pozostać dzieckiem które spontanicznie reaguje na każde wydarzenie. A przede wszystkim umie żyć TU i TERAZ . Dzieci nie chcą czekać na prezent, na jakieś wydarzenie. Może to jest sposób na życie bez czekania? To dorośli z odpowiednimi programami na życie uczą dzieci, że na wszystko trzeba poczekać np.  z takim przysłowiem „Nie od razu Kraków zbudowano ” Jeżeli dziecko będzie żyło w przekonaniu, że trzeba poczekać, to co zrobi będąc dorosłą osobą? Dorosła osoba w dalszym ciągu będzie czekała, nie wiedząc zupełnie na co tak na prawdę czeka. Czekając na to życie które ma nastąpić z czasem stracimy zainteresowanie życiem, które jest teraz i zaczniemy wykonywać swoje obowiązki niejako z automatu . Zniknie też po czasie przymus starania się . Bo ile można czekać na coś co już tyle lat nie przyszło ? Zaniknie wiara w życie które może być piękne, zadziwiające i radosne w każdej chwili . I takiego życia i takich myśli życzę sobie i wszystkim którzy już wiedzą że nasze myśli , tworzą naszą rzeczywistość .

1314893237_by_realistyczna_600

2 myśli nt. „Tak sie staram cieszyć

  1. Czyżbym zainspirowała do wpisu?! Jeśli tak to miło mi.. Słusznie prawisz. Niby nie do końca o tym samym co ja miałam na myśli, ale też dałaś mi do myślenia..
    Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>